Když se hlásí zima

Pokud máte sklep, každý podzim si musíte dávat pozor na otevřená okénka či dveře, protože myši se stěhují do tepla. A věřte, že stačí, když vám domů vběhne jedna malá myška, která bude zrovna březí. Budete mít o zábavu postaráno. Myši totiž nejsou vůbec hloupé, s přehledem zvládnou z pastičky sníst dobrotu, aniž by se zaklapla. Budete muset být rafinovanější. Čím citlivější pastičku seženete, tím lépe.

myš

Řešením by byl sice i jed, ovšem do sklepa není ideální, protože chcíplé myši vám tam budou pěkně zapáchat. A pokud máte jiná domácí zvířata jako je kočka či pes, o jedu nemůže být vůbec řeč. Pokud vlastníte kočku, měla by umět myš chytit, ovšem pokud se už stihla rozmnožit, nebude to v jejich silách. Nejlepší je prevence, tedy zavírat za sebou dveře a do oken dát síť.

Na jaře se objeví blechy

S jarem tedy s teplejším a vlhkým počasím se na vašich mazlíčcích můžou rozmnožit blechy. U psů a koček tento problém vyřešíte poměrně snadno, a to buď vodičkou za krk, nebo obojkem, který ochrání zvíře klidně celé léto dokonce i před klíšťaty.

zablešený_pes

Horší je to s místem, kde vaše zvířata spí. V pelechách či křeslech nebo boudě se blechy vesele drží dál. Čeká vás kompletní úklid, praní, koupě postřiku na zanesená místa. Bohužel nebude stačit jeden zásah, většinou budete muset akci několikrát zopakovat. A pozor! „Zablešit“ vaše křeslo může i zvířecí návštěva.

Když dojde na nejhorší

Pokud se vám doma objeví štěnice, nezbývá vám nic jiného, než zavolat na pomoc deratizaci štěnic. Sami si totiž s těmito zákeřnými parazity neporadíte. Bohužel budete muset kompletně vystěhovat nábytek, důkladně vše vyčistit a vyprat a stejně nebudete mít zcela vyhráno. Stačí jedna malá zapomenutá štěnice a vše se rozjede nanovo. Štěnice si můžete domů přinést s kusem již používaného nábytku nebo je přinese návštěva. Bohužel ani v dnešní době nejsou ještě vyhubeny.