Váha a postava. Toto téma je každodenním chlebem každé ženy. Neustále se honíme za dokonalou postavou ať už kvůli tomu, že musíme zhubnout do šatů, do plavek, povánoční kila, nemůžeme být přece plnějších tvarů než naše kamarádka nebo nová sousedka nebo se zkrátka chceme líbit mužům, samy sobě a cítit se ve svém těle dobře. Cesta k vysněné postavě je ale často velice trnitá, a ne vždy správně zvolená. Saháme tak nejčastěji po možnosti úplného omezení jídla, což je nejrychlejší, ale také nejhorší možností, nebo po dietách, kterých je všude plno a které propagují i slavné celebrity a modelky. A když taková známá tvář propůjčí své jméno nějakému produktu nebo dietě tak to přeci musí být dobrá a účinná věc. Nebo ne? Pojďme se společně podívat na v této době nejčastěji skloňované druhy diet nebo životního stylu.

výběr pečiva

Bezesporu nejslavnější dietou, o níž se dočtete téměř v každém časopisu určeném pro ženy, je cyklická ketogenní dieta neboli ketodiet, bílkovinová dieta nebo jen ketogenní dieta. O co se ale vlastně jedná? Základní princip je naprosto jednoduchý a závisí na tom, že omezíte příjem sacharidů na minimum. Dieta se také skládá z několika cyklů, v nichž máte přesně dány potraviny, jež můžete konzumovat a v jakém množství, a také ty, jímž se na svých talířích máte úplně vyhnout. Velkou výhodou je, že pokud jste byli zvyklí na konzumaci normálních jídel a nijak se neomezovali, výsledky se dostaví opravdu rychle. Problém je ovšem v tom si je udržet. Nemyslete si tak, že si tuto dietu naordinujete dejme tomu na dva tři měsíce a poté se vrátíte k původní stravě a původním množstvím sacharidu. V tomto případě by jediný výsledek byl pořádný jojo efekt.

Další velice oblíbenou dietou je bezlepková. Pokud jste si mysleli, že tuto na tuto dietu jsou odkázány pouze osoby, které mají lepkovou intoleranci, velice se pletete. V posledních letech přibývá osob, které si ji naordinovaly dobrovolně, tedy jen za účelem váhového úbytku. Pravidla jsou jednoduché. Zkrátka vyřadíte vše, v čem se lepek nachází. Výhodou je, že svému tělu dopřejete očistu. Na druhou stranu je tato dieta opravdu těžce udržitelná, hlavně v případě, že patříte k opravdovým milovníkům pečiva a obyčejných těstovin.

ovocné smoothies

Návratem do let dávno minulých, můžeme nazvat dietu, jež se zaměřuje na stravování podle vaší krevní skupiny. Jídelníček je tak postaven podle toho, co by vašemu tělu mělo vyhovovat a potraviny, jež těžko snáší vynecháte. Tímto stylem stravování by vašemu tělu nemělo nic potřebného chybět a ani se nesetkáte s žádným razantním omezením. Poděkovat by vám měla také vaše pleť a také nově zrychlený metabolismus.

Posledním typem, jemuž se podíváme na zoubek, je smoothie. Jak už jistě tušíte v průběhu této diety se zcela vzdáte tuhé stravy a nahradíte ji pouze mixovanými koktejly z ovoce a zeleniny. S milkshakem s porcí zmrzliny navíc ale nepočítejte! Opět se můžeme dočkat rychlého váhového úbytku, který ovšem není trvalý nechcete-li zůstat na této stravě po zbytek života.