Už máte na své zahradě solární sprchu? Že ještě ne? To musíte rychle napravit, než udeří parné léto. Posledních několik let nám předvedlo, že slunce je opravdu výkonné a od května do září peče o sto šest. Solární sprcha na zahradě vám poskytne skvělé osvěžení během těchto parných dní. Pokud máte bazén a myslíte si, že sprcha je zbytečná, jste na velkém omylu. Vždyť víte, že údržba bazénu není nijak snadná a opatřením sprchy si práci ušetříte. Prostě, než skočíte do vašeho bazénu, osprchujete si tělo, ale hlavně nody od všech nečistot, takže do bazénu nenanesete žádná stébla trávy, nebo zeminu ze zahrady. Budete chránit vodu v bazénu.

sprcha

Pokud máte v zahradě jezírko s vodou přírodní, je dobré zase předcházet ekzémům a alergiím z této vody a po vykoupání se v přírodním biotopu se osprchovat kohoutkovou vodou. No, a pokud nemáte ani bazén, ani jezírko, tak sprcha se vlastně stane jediným zprostředkovatelem vašeho osvěžení. Říkáte si, že proč solární, že by mohla být obyčejná na vodu ze studny? Sprchovali jste někdy vaše rozpařené tělo přímo studniční vodou? Víte jak je ledová? Chcete dostat infarkt? Asi ne, že?

sprcha

Prostě zahradní solární sprcha ohřeje vodu, je pravda, že voda bude ze začátku třeba dost horká, takže ji trochu odtočíme, až dosáhneme příjemné teploty pro naši pokožku. Věřte tomu, že si sprchu oblíbíte a bude to první místo, které navštívíte třeba po příchodu z lesa, nebo po posekání trávníku. Při sekání se může tráva rozlétávat a oblepit vaše nohy, že při každém kroku svědí, a domů, nebo do chaty si trávu také nanést nechcete. Nebo návrat z lesa. Jakmile je suché a teplé počasí, les je opravdu doslova plný klíšťat, je dobré je spláchnout před návratem do chalupy nebo do chaty právě ve sprše, ještě než se stihnou přisát. A pokud jste v posledních letech navštívili chatové osady třeba okolo Orlické přehrady, kde se od července už prakticky nedá koupat kvůli sinicím, vězte, že téměř každá chata má k dispozici solární sprchu. Prostě pohoda a osvěžení přímo v místě odpočinku.