Počet stran – jedna vytištěná strana vychází mnohem levněji ve srovnání s inkoustovým tiskem. Jestliže tedy pravidelně produkujete velké množství výtisků, je toto jasná volba. Zvláště ji ocení ti, kteří vytváří různé štítky, popisky a etikety na zboží, dokladové faktury a dokumenty související s provozem e-shopu nebo jiného maloobchodu. Málokdy se tedy setkáte s inkoustovou tiskárnou v kancelářích a firemním zázemí. Stále častěji se objevují i v domácnostech, kde lidem stačí pouze textový výtisk, a kde se tento způsob nevyužívá k vytištění fotografií.

laserová tiskárna

Ostrost – tímto způsobem lze vytvořit velmi přesné podání původní tiskové předlohy, tedy velmi věrné a přesně ohraničené kontury čar, např. u droboučkého fontu, anebo u oddělovacích linek, grafů apod. Právě ve zmiňovaných etiketách na zboží se takto uplatní velmi drobné písmo, kam se na malou plochu papíru vejde velké množství informací.
Odolnost vůči vodě a vlhkosti – toner se do papíru zapéká pod vysokou teplotou a výsledkem je stabilní tiskový povrch, který naprosto odolává vlhkému prostředí. To však nelze zaručit u inkoustu, který se rozpije velice snadno. I malá vodní kapka dokáže inkoustový výtisk úplně znehodnotit.

tiskárna s monitorem

Náklady na provoz – pořizovací cena tonerů do tiskáren hp primatisk.cz je sice vyšší ve srovnání s inkoustovými náplněmi, ale v přepočtu navytištěnou stranu jsou náklady nižší.   
Zasychání inkoustů– tyto náplně časem zasychají, jestliže je máte aktivované (rozbalené) a umístěné před tiskovou hlavou. Proto také mnozí prodejci výpočetní techniky doporučují, minimálně jednou za týden vytisknout alespoň jednu stránku. Pro někoho to může znamenat určité omezení a stres, neustále mít toto v paměti anebo si to zapisovat do poznámek, což je v dnešním uspěchaném světě další nepříjemná a omezující „drobnost“. Cena inkoustu není haléřová položka a v případě toneru žádné zasychání nehrozí, ten je totiž ve formě sypkého prášku.