Jistě jste už někde viděli za oknem truhlíky a v nich květiny. Většinou jsou zasazeny přímo v nich, ale také tam někdo dává plastové květináče a bylinky vysadí teprve do nich. Proč to tak dělá? Každý má jiný důvod, ale nejčastější je ten, že se uvnitř vyvíjí teplo a také se tam vejde více vody. Při odjezdu někam pryč na delší dobu je výhodné. Ovšem nesmí tam být rostliny, kterým vadí přelití a kterých kořínky by poté začaly uhnívat. Pokud bude v tom truhlíku například šáchor, nebo některé druhy voděnky, nic se jim nestane.

Pěstování rostlin je zájmová činnost spíše pro ženy a když nemají možnost zahrádky, jistě rády využijí v panelákovém bytě každého místečka, kde by rostlinky být mohly. Takže jsou i na balkoně, nebo také na parapetu, kde o ně pilná ženuška pečuje.

truhlík s květinami

Proto také kupuje ony plastové květináče, do kterých dává své rostlinstvo. Ty pak umístí na potřebné místo, protože i rostlinky jej potřebují a má radost, když se má bylinka k světu. Za okap pak dává bylinky léčivé a potřebné. Takže zde můžeme najít třeba saturejku, libeček, mátu peprnou a další a další. Hospodyně pak potřebuje libeček do polévky, skočí k oknu, utrhne pořádný kus a manžel s rodinou se pak už jen diví, jakou má ta polívka vynikající chuť.

plastové květináče

Možná to již dnes ty mladé slečny ani neumí a nerozeznají pažitku od ponožky, ale neměli bychom je podceňovat. Třeba se to všechno ještě doučí, a nakonec budou rády. Možná také poznají že vlastní výpěstky mají docela jinou chuť, nežli ty kupované nebudu psát kde. Ostatně i muži si mohou pěstovat co mají rádi. Ne, marihuanu skutečně ne, ještě stále platí u nás ten přitroublý zákon. Lehce by mohl odvážný pěstitel skončit za mřížemi.

Nuže, pokud jste se rozhodli vyzkoušet pěstování rostlinek doma v plastových květináčích, kupte si je tak, že kliknete na odkaz zde v tomto článku.