Ať už dáváte přednost libovolným chutím a barevným variacím, tak vás klíčky rostlin rozhodně nezklamou. Velmi rychle se stanou nepostradatelnou součástí vaší domácí teplé i studené kuchyně, neboť je snadno zahrnete jak do salátů, tak mezi přílohy a klidně i do polévek. Jisté však je, že pokud chcete zachovat všechny jejich vitamíny a jiné zdravotně cenné látky, kterými doslova překypují, tak bude nejlepší, když je budete konzumovat syrové, třeba jen tak. Jsou šťavnaté, křupavé a chutné už jen napohled. A díky tomu, že si můžete vybírat z desítek druhů rostlin, které si naklíčíte, tak máte k dispozici i pestrou paletu chutí, kterou jen tak nevyčerpáte. Tak co, dáte přednost křupavým sójovým klíčkům, nasládlé slunečnici anebo pikantní řeřiše? Můžete si vybrat!

řeřicha setá

Nicméně v první řadě je potřeba, abyste klíčky nejprve vypěstovali. Nemusíte se bát, nebude to trvat příliš dlouho a za pár dní budete mít první čerstvou várku na stole. Nebudete k tomu potřebovat nic speciálního, snad jen vhodnou nádobu na klíčení a semínka, která si zvolíte. Klíčit semínka je možné prakticky v libovolné nádobě, ovšem pokud si pořídíte speciální misku anebo sklenici na klíčení, tak si tím velice usnadníte práci a ušetříte i trochu vody. Navíc, v miskách na klíčení můžete snadno nakličovat hned několik druhů semen najednou, protože misky lze snadno stohovat, takže je budete moci prolévat vodou všechny pohromadě a ušetříte tak svůj čas, úsilí i stočné.

fazolové klíčky

A pokud jde o semínka, tak ty můžete pohodlně https://www.fiftyfifty.cz/zdrave/zdrave-a-pohodlne-10.php zakoupit na internetu, třeba spolu s nádobami na klíčení v podobě sady na klíčení, anebo je snadno seženete i v kamenných obchodech se zahradnickými potřebami. Pozor byste si měli dát pouze na to, aby byla chemicky neošetřená, což by mohlo vážně ohrozit vaše zdraví. Ovšem pokud si koupíte semena nemořená a kvalitní, můžete očekávat várku vitamínů, minerálů, stopových prvků, enzymů a dalších zdraví prospěšných látek již za pár dní.