Prostředí tohoto typu musí být nejen pohodlné, ale také elegantní a radost nám udělá i celá řada doplňků. Z koupelny můžete udělat pokoj, který bude v každém ohledu dokonalý.

K vytvoření moderního koupelnového vybavení je nutné pečlivě zvolit všechny prvky: nábytek, doplňky, podlahu, obklady stěn atd.

Sladění vintage stylu s moderním

Mohlo by se to zdát jako paradox, ale zařízení v retro stylu se vrací a je dnes velmi trendy. Pokud se inspirujete v nedávné minulosti, můžete dokonce retro vybavení vkusně sladit s tím moderním.

Pro koupelnu „in“ vyberte klasické jemné tvary, které jsou však čisté a bez zbytečností. Bílé keramické povrchy s mosaznými kohoutky jsou vítány. Dlaždice s rafinovanými dekoracemi jsou také velmi populární, pokud možno v menších velikostech.

Heslem současnosti je minimalismus, koncept, který lze bezpečně aplikovat také na tradiční koupelny. Základním kritériem, které nikdy nelze odložit, je čistota a jednoduchost linií. Je vhodné, aby příslušenství bylo jen to nezbytné, určené k úspoře místa a co nejlepší optimalizaci celkové plochy. To je základní požadavek na nejoblíbenější koupelny Bydesign.cz současnosti.

kp5

LED technologie pro osvětlení

Moderní koupelna vyžaduje správné osvětlení. Pro dosažení maximální světelné účinnosti použijte LED osvětlení.

Tato inovativní technologie se používá u mnoha zařízení, jak pro typické lustry, vhodné pro místnosti s vysokými stropy, tak pro zapuštěná světla, světla na stěny a moderní aplikace. LED žárovky jsou užitečné nízkou spotřebou a mají také delší životnost než halogenové osvětlení.

LED světla jsou také často součástí koupelnových zrcadel a koupelnového nábytku. Zrcadlo s LED osvětlením je důležitým detailem v nejnovějších trendech koupelnového nábytku.

kp6

Stěny koupelny

Při vytváření moderní koupelny musíte myslet také na obložení stěn. Je nutné se zamyslet nad materiály a barvami a zvolit odstíny, díky nimž bude prostředí působit vzdušně a příjemně.

Koupelny mohou budit dojem, že jsou obrovské, i když jsou velmi malé. Stačí zvolit vhodné odstíny a co nejvíce se vyhnout tmavým barvám.

Módní koupelny jsou bílé, krémové, slonovinové, béžové či v barvě holubí šedi. Pastelové odstíny, jako je starorůžová a nebeská modř jsou jemné a vhodné, tmavě modrá a lesní zelená se nedoporučují používat ve vetší míře, ale pouze na vytvoření zajímavých detailů.