Máte u domu jen malý kousek místa, kam se nevejde ani ten nejmenší bazén, ale i tak sníte o příjemném vodním osvěžení? V tom případě vám v parných letních dnech jistě přijde vhod zahradní solární sprcha. Ta potěší všechny dospělé, a samozřejmě i děti.

sprcha

Sprcha zabere opravdu jen nejnutnější minimum místa, protože je v podobě svislého sloupu s malým čtvercovým podstavcem, který snadno připevníte ke zvolenému zpevněnému povrchu.
Ovšem její hlavní předností není jen to, že vás v parných dnech zchladí, ale především to, že se voda v těle sprchy ohřívá na příjemnou teplotu, a to zcela zadarmo, tedy od slunce. Pouze sluneční energie stačí k tomu, aby se voda v v těle sprchy ohřála až na neskutečných sedmdesát stupňů, což je opravdu vysoká teplota. Je tedy jasné, že tak horkou vodu není možné přímo použít a je ideální ji namixovat s vodou chladnější – k tomu slouží praktický kohoutek, který vám umožní použít vodu přesně takové teploty, jakou máte ze všeho nejvíce rádi.

Nicméně zahradní solární sprchu neocení pouze ti, kteří hledají vítané osvěžení, které jim na zahradě nebude zabírat příliš mnoho místa, ale její přítomnost na pozemku jistě ocení i všichni majitelé zahradních bazénů, protože před vstupem do vodní nádrže by se měl každý řádně osprchovat. https://slovnik.czin.eu/anglicky/%3Fslovo%3Dosprchovat%2Bse Jedině tak lze zabránit nežádoucímu znečištění bazénové vody potem, krémy, prachem a pylem, a ještě jinými nečistotami, které při pobytu venku ulpí na těle člověka.
Navíc vás jistě potěší, že solární sprchu můžete mít již od několika málo tisíc korun, což je naprosto zanedbatelná částka, když pomyslíte, jaký užitek z této sprchy budete mít.

povrch

Nadto vám sprcha přijde až domů v prakticky hotovém stavu, takže nebudete muset nic složitě sestavovat, ani montovat, stačí sprchu připojit ke zdroji vody, která je pro očistu těla dostatečná, a to prostřednictvím běžné zahradní hadice.