Jestli jsou poslední léta něčím specifická, pak jsou to vysoké teploty. Na dlouhotrvající tropy našinec není zvyklý. Na rozdíl od mnoha jižních států nemáme moře, které by přirozeným způsobem ochlazovalo a zvlhčovalo vzduch. Pro to většinu volného času tráví Češi u vody buďto doma, nebo na dovolené v cizině. Obvykle lidé jezdí za mořem, ale užít si krásnou krajinu a skvělé koupání je možné i mnohem blíže a také za daleko menší peníze. A to u našich sousedů na Slovensku, kde poměrně nedávno otevřeli v Popradu nový moderní aquapark.
tobogány nad sebou
Výhodou tohoto areálu je, že nabízí zábavu pro všechny věkové kategorie dvanáct měsíců v roce. Ano, základním pilířem a největším tahákem jsou samozřejmě obrovské bazény s tobogány, které si užijí hlavně děti, ovšem možnosti sklouznout si často neodolá ani mnohý dospělý. Teplota vody v těchto bazénech se samozřejmě odvíjí od teploty vzduchu. Když je chladněji, voda se přihřeje. Když jsou naopak vedra, voda se mírně ochladí. Tamní specialitou jsou pak geotermální lázně, které jsou pro hosty otevřeny po celý rok. Pokud vás trápí revma nebo máte dlouhotrvající bolesti zad nebo kloubů, může vám tato voda pomoci se těchto potíží zbavit.
tobogán v aguaparku
Atrakcí je v tomto aquaparku skutečně více než dost. Pro každého zájemce je zde něco. Je libo perličková koupel? Žádný problém. Milovníci perličkových vodních trysek a vířivek si rovněž přijdou na své. Velice oblíbené jsou i vodní hřiby. Ty oceňují samozřejmě hlavně dětští návštěvníci. A hlavně pro ně je rovněž určena i laserová show, která není takřka nikdy stejná. Každý den uvidíte něco trochu jiného. Jedná se skutečně o výjimečná zážitek, který jen tak někde neprožijete. Všechny tyto služby jsou k dispozici na jednom místě, které se může pyšnit nádhernou přírodou. Když se budete ve vodě nudit, můžete se projít po okolí.