Odjakživa se traduje, že světlo ovlivňuje pocity člověka. Psychologové mají stoprocentně ověřeno, že nedostatek slunečního světla působí na psychiku člověka velmi negativně.
Světlo ale může být spojeno nejen s příjemným, ale také s nepříjemným pocitem. Záleží na tom, za jakých okolností a jaké se v danou chvíli používá. Proto se na osvětlení velmi dbá.

·         Při čtení musíte mít světla dostatek, abyste si nezkazili zrak.
·         V intimních chvílích se vyžaduje naopak přítmí, které umocňuje zážitek.
·         V domácnostech se využívá osvětlení https://www.lightpark.cz/reflektorove-led-zarovky/ k práci, aby zase nerušilo ostatní, například při sledování televize.
·         Dokonce je výhodné zvýraznit, například ve výstavních galeriích, objekty k dokonalému pohledu návštěvníků.
A to všechno je jen zlomek toho, k čemu je kvalitní a dobře zvolené světlo dobré!
Například velkou výhodou reflektorových žárovek je usměrnění kužele světla na místo, které podbarvuje už tak půvabnou atmosféru příjemného večera ve dvou. Ano, můžete oponovat tím, že plameny svíček vykonají daleko lepší práci, než elektřina, ale nemusíte mít pravdu.
O reflektorové osvětlení se nemusíte starat, protože to Vám požár nezpůsobí, budete-li se právě věnovat docela jiným věcem. A navíc je úsporné, takže může klidně svítit až do ranního rozbřesku, aniž by se Vaše hlava proměnila v jednu velkou kalkulačku! Nebo abyste zahltili své myšlenky tím, zda už hoří, nebo svíčka zhasla sama.

Pohrajte si s rozmístěním svých světel v domácnosti tak, abyste měli osvětlení kdykoliv po ruce a mohli jej kdykoliv zaměnit za to, co se k dané příležitosti právě hodí. Věřte, že nebudete litovat času ani peněz za správně zvolené žárovky, které se pyšní svousvítivostí a úsporností!
Světlo patří k lidskému životu, jako poklička na hrnec! Je prostě velmi důležité!