Někteří lidé velmi dobře vychází se svými rodinnými příslušníky – rodiče s dětmi, děti s rodiči, případně prarodiči. Stává se, že se navzájem dohodnou, a přestěhují se ze dvou městských bytů do jednoho dvougeneračního domu. Uskuteční prodej či výměnu nemovitostí a po zajištění všech administrativních záležitostí přichází na řadu stěhování.

kartonová krabice

V podstatě jde o stěhování dvou bytů do jednoho vícepatrového domu a v jediný termín, případně je možné přestěhování rozdělit do dvou či více dnů. Na co byste neměli zapomenout, až budete kontaktovat firmu stěhování v Praze Stěhování Mamut?

Dostatečný předstih – zejména stěhování většího rozsahu vyžaduje včasnou objednávku stěhovací firmy. Co tím máme na mysli? Může se stát, že týden nebo čtrnáct dnů předem vám nebude stačit, stěhováci mohou mít všechny termíny v tomto rozsahu zamluvené, proto stěhovací služby objednávejte měsíc až šest týdnů dopředu.

papírové krabice na stěhování

Informační schůzka – když se stěhuje dvoupokojový byt, obvykle postačí po telefonu nebo e-mailem oznámit rozsah stěhovaných věcí, nahlásit adresy obou míst, odkud a kam se stěhujete, a domluvit pevný termín. U přestěhování dvou větších bytů do dvougeneračního domu bude žádoucí sejít se se zástupcem firmy na informační schůzce a dohodnout všechny detaily. Bude to důležité pro odhad velikosti stěhovacího vozu a pro počet zaměstnanců, kteří se akce zúčastní. Informační schůzka je nezbytná hlavně u stěhování na delší vzdálenost, a to kvůli časovému harmonogramu.

Demontáž nábytku – bude-li zapotřebí rozmontovat nábytek, můžete o to požádat stěhovací firmu, která má tyto úkony běžně v popisu práce. Na tyto práce se rovněž vztahuje pojištění, které mají stěhováci sjednané. U stěhování z bytu do domu může přicházet v úvahu i přestěhování vestavěné skříně a kuchyňské linky, i tento nábytek stěhovací firmy rozeberou a znovu smontují, případně upraví dle potřeby a aktuálních technických možností.