Středoškolské studium utíká jako voda, a než se nadějete, je tu maturitní ročník a s ním událost, která je za ty čtyři roky nejpříjemnější – maturitní ples. To chtějí být všechny dívky co nejkrásnější; přejí si vypadat zrale, svůdně, dospěle…

Dívky ve „čtvrťáku“ to mají se společenským oblečením mnohem náročnější než chlapci. Těm stačí k maturitní zkoušce i na ples jeden společenský oblek. Ale děvčata? Ta potřebují jedny nové společenské šaty k maturitě a další na maturitní ples. Ty však budou mnohem zdobnější a hlavně dražší. Nedivme se tomu, vždyť se jedná o vykročení k dospělosti a první krok do samostatného života. A to se chtějí všechny dívky cítit náramně dobře a připadat si neodolatelně.

pexels-photo-1200637

Takže, když přijde ten pravý čas, musí se děvčata rozhodnout, zda si nové šaty na maturitní ples Svatebni-saty-spolecenske-plesove zakoupí, nebo jen vypůjčí. Obvykle to záleží na finančních možnostech rodiny, ale také na intenzitě dalšího společenského života té které dámy – jednoduše řečeno, je třeba zvážit, zda zakoupené přepychové společenské šaty najdou další uplatnění.

Jaké plesové šaty se dnes nosí? Materiály se příliš nemění, neboť jsou nadčasové – vesměs se jedná o satén, hedvábí, krajku, tyl, samet, organzu; ke zdobení se používají flitry, korálky, výšivky, krajkové aplikace. Vyšívání i drapování je převážně ruční práce.

Dívky si mohou vybrat šaty střihově rafinované či decentní, romantické či strohého vzhledu, se sukní splývavou nebo objemnou, široce podloženou spodničkami, popřípadě doplněnou vlečkou. Tedy zcela podle naturelu každé z vás.

pexels-photo-458766

Nezapomeňte ani na doplňky, avšak pozor! Vybírejte tak, aby vaše šperky korespondovaly s nákladně zdobenými šaty.

Navštívíte-li módní salón Zoryana Stekhnovych Paris, zkušené asistentky se vám budou věnovat s profesionální odpovědností a poradí vám, jaký střih šatů bude vyhovovat vašemu typu a podtrhne vaši ženskou krásu, abyste byla ve svůj velký den ta nejkrásnější.