Jak a kde uplatňujeme svojí moc? Přiměřeně či chorobně? To nám sdělí pozice Pluta případně znamení Štíra v našem horoskopu.
Moc, hodnoty druhého člověka či lidí v mém podnikání, pakliže vedu skupinu. To jsou charakteristiky 8.domu horoskopu. Dále se říká, že 8.dům obsahuje charakteristiky mého manžela/mé manželky. Jak dokáži hospodařit s financemi druhých lidí? Jaké lidi přitahuji do své firmy? Jsem dobrý šéf či neschopný zkrachovalec?
vládnoucí planeta  - Pluto
Otevíráme „štírovskou“ tematiku. Štír dokáže být mstivý, nic si nenechá líbit. Svoji sílu však, na rozdíl od Berana, uplatňuje skrytě, nenápadně. Konstrukce, která najednou, z ničeho nic spadne. Podnikatel, který, ač dělá vše, co dříve, najednou zkrachuje (tranzitující Pluto přes „planetu“ Slunce). Štír je vodního znamení, které se váže k citům. Zklamete-li city Štíra, můžete očekávat zákeřnou odplatu. Další štírovský atribut je sexualita a její vyjádření. 
Pluto v horoskopu nám ukazuje náš konec – jak skončíme, jak zemřeme. Díky tranzitům Pluta můžeme dokonce spočítat čas své smrti. Chcete vědět, kdy zemřete? Podívejte se do svého horoskopu, najděte planetu Pluto a spočítejte si tranzit. Možná, že přijde fyzická smrt, anebo nějaká proměna, která zcela změní náš život. Zemřít se totiž dá, i když pořád žijeme, byť jen živočišně. Pluto je konec, poslední bývalá planeta naší sluneční soustavy, kterou astronomové zavrhli. Proč asi? Nechtějí vidět své stinné stránky, které Pluto představuje. Dostáváme se do psychologického tématu „stínových“ vlastností, tedy vlastností, které si neuvědomujeme. Za zmínku stojí fakt, že podobné stínové vlastnosti u člověka můžeme najít i na Adscendentu, hrotu 1.domu.
astrologický vládce tématu  – Znamení Štíra
Pod svící je největší tma. Pluto není z tohoto hlediska jen konec, ale i začátek. Zacyklení. Cyklus se zrodí, aby za čas zaniknul. Je to zákon přírody, někteří lidé ho vidět nechtějí. Věříme-li v minulé a budoucí životy, může nám pozice Pluta v horoskopu ukázat i situaci, za jakých okolností se znovu zrodíme na tento svět. Náš horoskop v budoucím životě bude totiž lehce podobný tomu našemu současnému. Jen velmi zkušení Astrologové dokáží spočítat i čas, místo svého dalšího zrození. Toto tajemství Vám ale v tomto článku již neprozradím…