Když začínala sociální síť YouTube své působení, bylo to v době, kdy byla výpočetní technika na takové úrovni, že šlo spíše o zajímavost, než o účelový program nabízet lidem něco konkrétně využitelného v praktickém životě. Tu a tam jste zhlédli záběry z přírody, z městských ulic anebo z privátních prostor v zahradách či v interiérech domů, což tak trochu připomínalo televizní seriál „Neváhej a toč“.

kanál YouTube

Jenže od té doby uběhlo pár desítek let a výrazně se vylepšila i kvalita samotných příspěvků. Umožňuje to současná technika a natočit na video špičkový reklamní či prezentační materiál již není tak obtížné, jak se zdá.

Jedním z největších trháků současného dění na sociálních sítích jsou záběry z bezpilotních dronů. S těmi se doslova roztrhl pytel a možná je to i z toho důvodu, že lze pomocí tohoto letounu odhalit záběry dosud neodhalitelné – z míst, kam se nikdy nedostalo žádné letadlo ani vrtulník, protože jsou velmi nízko nebo jim překáží okolní vegetace.

video na YouTube

Objevíte-li nějaké zajímavé video v tomto duchu, nenechávejte si jej pro sebe a pochlubte se s ním vašim blízkým. Stáhněte si jej pomocí YouTube mp4 converteru download, uložte na externí disk anebo na flash disk, abyste měli jistotu, že se vám ze sociálních sítí nevypaří. To se totiž může stát docela snadno, protože majitelé videí nejsou vázáni žádnou povinností uložené příspěvky ponechávat http://e-svet.e15.cz/veda/vlaky-v-nizozemsku-uz-jezdi-vyhradne-na-energii-z-obnovitelnych-zdroju-1334439 na svém místě určitou dobu, mají naprosto volné ruce a je to výhradně jejich majetek, s nímž si mohou nakládat po svém.

Mizení videí z YouTube je bohužel poměrně častým jevem, a nikdy nedokážete odhadnout, kdo a kdy se k tomuto kroku odhodlá. Někdy do tohoto procesu mohou zasahovat i administrátoři sociálních sítí, pokud se jim něco na příspěvku nezdá. Stažením videa každopádně nic neriskujete, pokud jej budete využívat pouze pro soukromé účely.