Jaký je rozdíl mezi nepraženým kakaovým práškem a praženým? U toho nepraženého si kakao zachová mnohem více nutrietů, protože neprochází tepelnou úpravou. Tepelnou úpravou se totiž ničí několik prospěšných vitamínů, minerálů a tak podobně. Proto je lepší zvolit tepelně neupravenou variantu. Výchozí surovinou pro tento prášek jsou samozřejmě kakaové boby, bez kterých by to nešlo. Z prášku se dále vyrábí pak čokoláda a další dezerty a několik dobrých potravin, bez kterých byste si žádné sladkosti představit rozhodně nedokázali. Pozor pro pacienty, kteří trpí onemocněním DNA a musejí se vyhýbat purinovým látkám.  Téhle potravině jich je opravdu hodně, tak ji raději na čas vynechejte. Pro zdravého člověka jsou puriny v pořádku, takže se bát nemusíte.horká čokoláda
Proti depresi
Ano, i kakaový prášek se řadí mezi potraviny, které vás uklidní. Také je antioxidant, takže byste jej měli do stravy rozhodně zařazovat, abyste byli zdravější, vaše tělo aby bylo plné síly a aby bylo opravdu připravené na všechno.
Minerály
Z minerálů obsahuje hlavně hořčík, zinek, draslík, vápník, železo, síru a měď. Tyto minerály mají různé funkce, ale jsou velmi důležité.prášek

Ekologická volba

Pokud si nakupujete bio potraviny, tak děláte dobře. Podporujete správnou věc a máte jistotu, že jídlo, které jíte, je bez hormonů, bez chemických látek, které tam nemají co dělat, bez vysokého procenta dusičnanů a podobně. Aby firma mohla dostat označení bio, tak musela projít několika opatřeními, kontroly, takže se nebojte, že by to bylo jen tak zadarmo.
 Kvalita bio opravdu odpovídá skutečnosti, to si buďte jistí. Můžete si u nás zakoupit několik směsí, které tuhle potravinu obsahují. Jsou to různé snídaňové směsi nebo ovocné svačinky a tyčinky, které jsou na raw způsob. Ve všech těchto potravinách je tahle ingredience zakomponovaná, to je jasné.