Jednou za čas se naskytne volný den. Často jej lidé využijí k odpočinku, avšak někteří odpočívají i v průběhu, a proto na tento odpočinkový den příliš nevěří. Proto tu mám několik tipů, jak strávit den produktivně.
 
Diář
Do diáře si zapište všechna důležitá data, pohlídejte si, zda-li jste na nějaký nezapomněli a urovnejte si své plány. Je to velmi užitečná věc, kterou když se budete řídit, nikdy na nic nezapomenete. A dny volna jsou nejlepším důvodem pro urovnání myšlenek a plánů.
psaní na tabuli 
Plány a cíle
Sestavte si seznam plánů a cílů, ať už reálných, nebo složitých. Například cestovatelské, nebo nějaké studijní sny. Tímto se zabavíte na poměrně dlouhou dobu. Poté se můžete i podívat, jestli máte nějaký sen splněný a škrtnout jej.
 
Uvařte si jídlo
Nevaříte? Vaříte? No skvělé! Obojí přináší mnoho nového. Zatímco u ne-kuchařů se můžete naučit vařit, u kuchařů profesionálů můžete vyzkoušet nějaký opravdu náročný recept. Často se s vařením zvládnete zabavit na několik hodin, tak proč ne teď?
            Navíc můžete vyzkoušet nějaký styl, který vám doteď byl neznámý. Například se můžete vrhnout na zdravou stravu, veganskou stravu a jiné.
 
Pozvěte staré známe
Bydlí poblíž lidé, se kterými jste se dlouho nesetkali? Právě je nejlepší čas je sezvat k sobě, udělat si menší posezení, oslavu… Výběr je na vás. Můžete také zavolat rodině, přátelům, komukoliv. Je prostě čas obvolat všechny, na které běžně nemáte čas.
 snídaně v restauraci
Ukliďte
Jednou za čas můžete provést tzv. generální úklid. Znamená to, že projdete skříň po skříni, šuplík po šuplíku a vyhodíte polovinu věcí, které již dlouho nepoužíváte. Úklid vám zabere i několik hodin, avšak pocit čistoty a pořádku na duši je příjemný.
 
Udělejte si denní to do list
Každý den si vytvořte menší check list s povinnostmi, které opravdu potřebujete dodělat ten den. Nepřehánějte to, ale snažte se něco vytvořit. Můžete si jej skládat v hlavě, nebo využít malý zápisník.